Gothic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gothic

Gothic Forumu

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hayko Cepkin Röportajı

2 posters
YazarMesaj
LoRDoFTHeDaRKNeSS
Admin
Admin
LoRDoFTHeDaRKNeSS

<b>Ruh Hali : Hayko Cepkin Röportajı Manyak10
<br><FONT color=orange><B>Başarı :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<FONT color=cyan><B>Güçlülük</FONT& :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<FONT color=green><B>Aktiflik</FONT :

<FONT color=yellow><B>Kötü İtibar</ :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

Hayko Cepkin Röportajı Empty
MesajKonu: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 11:37 am

Hayko CepKin

Biz-İkinci albümün "Tanışma Bitti" müzik marketlerde. Gelen yorumlardan memnun musun? Senin içine sinen bir albüm mü oldu?

Hayko CepKin-Yüzde yüz içime sinen ve de kendi istediklerim doğrultusunda bir
albüm oldu.......gelen yorumlar oldukça olumlu...ama biz genelde yorumlara göre değil kendi bildiklerimize göre ilerlemekteyiz.....

Biz-Bu albümde soundun sertleştiğini görüyoruz, bunun özel bir sebebi var mı yoksa zaten yapmak istediğin birşey miydi?

Hayko CepKin-Zaten yapacaktım. ilkinde şirket nezlinde başaramadım. ama ikincisinde kendimi ispat edince herşeyi yapabilme hakkını elde ettim.

Biz-Evanescence'ın seni ön grup olarak kabul etmemesi hakkındaki yorumun nedir?

Hayko CepKin-Benim yorumum olmadan direkt kendi yorumlarını söyleyeyim. daha anlaşılır olur. bizim ön grubumuz olmaları için fazla sertler. daha brit bir ekibi alt grubumuz olarak görmeyi tercih ederiz.

Biz-Senin için yapılan "Marilyn Manson" yakıştırması konusunda ne düşünüyorsun?

Hayko CepKin-Sevdiğim bir projenin baş kahramanlarından olduğu için huzursuz değilim. ama alakamız yok. özellikle muzikal olarak. makyaj make up ve de screamı dünyada pek çok grup yapıyor. O halde ben onlara da benziyorum, onlarda birbirlerine. bu benzetilme safsatası Türkiyedeki her yerli gruba yapılmakta. zaman içerisinde de eriyip gitmekte. biz ne yaptığımızı bildiğimiz için bu tarz yorumlar dıngırtımızda değil.

Biz-Türk Rock müziğine önemli bir katkın olduğunu zaten belirtmiştik.Kendine özgü mükemmel, çoğu kişinin "tırstığı" bir tarzın var.Böyle bir imajla müzik yapmaya başlamadan önce hiç endişen oldu mu?

Hayko CepKin-Endişeyle yola çıkmadım..başaramayacağımı düşündüğüm bir projeye girişmem. başarılı olacağımı düşündüm. sahneye artık özen gösteren birilerinin burada birşeyler yapması gerekiyordu. buda açıkcası cesaret gerektiriyordu. biz başardık. Demek ki yapılabiliyormuş. illaki popüler kültüre yaranmak adına bir yol takip edilmesi gerekmiyormuş.

Biz-Tanışma Bitti albümünün kapağında sanatsal bi çalışma görülüyor.Böyle bir çalışma kimin fikriydi? Düzenlemeler kime ait?

Hayko CepKin-Projemde tüm fikirler bana aittir. bunları çalışmakta olduğum insanlara sunarım. onların da ekledikleri kendi fikirleri ve de süslemeleriyle büyük bir proje ailesi olarak çalışırız.

Biz-777 şarkısı bir kulağımızdan diğerine ilginç bir geçiş yapıyor.İnsanın beyninde sağdan sola dönüyor.O şarkıda dinleyiciye aktarmak istediğin bir duygu ya da başka bir olgu mu var?

Hayko CepKin-İnsanların aklının olduğunu hatırlamaları için akıllarının içinde 'akıllanıyor zihnim' diye sesleri çevirdim.. çünkü insanoğlunun günümüzde herşeyi basite indirgeyip düşünmeden hissetmeden hıssız bir hal aldığı düşüncesindeyim.

Biz-Her plak şirketi böylesine cesur tarzı olan bir rockçıyı kabul etmez diye düşünüyoruz, plak şirketinle aran nasıl? Albüm yapmaya karar verdikten sonra zorluklar yaşadın mı?

Hayko CepKin-Hiçbir zorluk yaşamadım. gayet kararlı ve planlı gittigim için açıkcası kimse pek bir yorumda bulunamadı. bana inanmışlardı.

Biz-Türkiye'de Rock Müzik dendiğinde kulağa ilk olarak Şebnem Ferah geliyor.Bunun nedeni Şebnem Ferah'ın Türkiye'nin ilk rockçısı olması mı, çok iyi bir müzik yapması mı? Bir rockçı olarak bunu nasıl değerlendiriyorsun? Senin Ferah hakkındaki düşüncelerin neler?

Hayko CepKin-Şebnem ferah taptığım bir rock divası . hem tertemiz kalbi kişiliği hemde o muhteşem sesi ile.

Biz-Türkiyede çok başarılı bir rockçısın, evet bu doğru. Peki bu sana yetiyor mu? Dünyaya açılmak gibi bir planın var mı?

Hayko CepKin-Planlarımız var...zaman içerisinde de bunu başaracağıma inanıyorum.

Biz-Türkiye'de Rock müziğin gidişatını beğeniyor musun?

Hayko CepKin-Daha iyi günlerimiz de olacaktır. Hiç birşeyi bir kere de oturtamayız. bunun için zamana ihtiyacımız var. zamanla bizlerde kendimizi daha çok geliştireceğiz. bu sureç içerisinde dikkat etmemiz gereken şey günümüz hastalığı olan seri tüketim oyununa düşmememizdir. yoksa var olmaya çalışırken daha olamadan yok oluruz. yani emekleme evresindeyiz.

Biz-Konserlerinde tam olarak görmek istediğin seyirciyi karşında görüyor musun?

Hayko CepKin-Başından beri görüyorum. bir avuçkenki günden beri inanan gözlerle bakan yürekli takipçilerimiz oldu. bugün sadece o adeti yükseltmiş durumdayız.

Biz-Sanatçılık dışında müzik ile ilgili yapmak istediğin bir meslek oldu mu hiç?

Hayko CepKin-Kendi albüm projelerim dışında film ve de reklam müzikleriyle ilgilenmekteyim bunları da su hayata geçirmekteyim. bunların dışında extradan hayatıma giren bir muzikal projesi oldu. oda çok keyifliydi
https://gothicfanclub.yetkin-forum.com
quieT_giRL
Co Admin
Co Admin
quieT_giRL

<b>Ruh Hali : Hayko Cepkin Röportajı Ssstt10
<b>Tuttuğu Takım : Hayko Cepkin Röportajı Besikt10
<br><FONT color=orange><B>Başarı :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue45 / 10045 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<FONT color=cyan><B>Güçlülük</FONT& :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<FONT color=green><B>Aktiflik</FONT :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue35 / 10035 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<FONT color=yellow><B>Kötü İtibar</ :
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hayko Cepkin Röportajı Right_bar_bleue

<br><FONT color=cyan><B>İleti< : Son ßir qece daha Çirkin oLaLım..aynaLaRa değiL birbirimize ßakaLım..xD

Hayko Cepkin Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 1:13 pm

süper yha çok tşkLer ..xD

Hayko Cepkin Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-